Nemrégiben írtam, hogy néha szoktam csak Book Tag-eket kitölteni. Általában, csak akkor, ha valami érdekes témához kapcsolódik, vagy épp kihívnak rá, mint ahogy most történt. Szóval, nem is szaporítom tovább a szót, jöjjenek a kérdések!
2021. január 28., csütörtök
2021. január 26., kedd
J. D. Barker: A negyedik majom (4MGY 1.)
Elhatároztam az utóbbi időben, hogy nem kezdek újabb és újabb sorozatok beszerzésébe, mert nem győzöm őket követni. Nos, az Agave Kiadó úgy néz ki, kivételt képez, mert mindig meghozzák a kedvem, hogy újabb szériának álljak neki. A negyedik majom pedig kifejezetten ígéretes kezdetnek tűnt már az előzetes vélemények alapján is.
J.D. Barker regényében a Hetedik és A bárányok hallgatnak hangulata találkozik, miközben a szerző remekül gondolja végig és újítja meg a sorozatgyilkosokra épülő történeteket egy olyan főgonosszal, akit egyhamar nem felejtünk el.
Agave, 2018. 406. oldal
2021. január 15., péntek
Stephen King: Az Intézet
Arra a kérdésre, hogy ki a kedvenc íróm, azt a választ szoktam adni, hogy nincs. Inkább kedvenc könyveim vannak, viszont ha mégis választanom kell, egyértelműen Stephen Kingé a dobogó. Egy zseninek tartom az ürgét, aki több műfajban is megállja a helyét, és nem az a finomkodó típus. Nagy elvárásokkal álltam neki Az Intézet-nek, főleg mikor láttam, hogy a Goodreads 2019-es listáján első helyen végzett horror kategóriában.
Az éjszaka közepén Luke Ellis szüleit brutálisan meggyilkolják a saját házukban, a fiút pedig elrabolják. Másnap Luke az Intézetben ébred egy ugyanolyan szobában, mint a sajátja, mellette pedig hasonló szobák nyílnak hasonló fiúkkal és lányokkal: mindannyian különleges, természetfeletti képességekkel rendelkeznek. A szigorúan őrzött intézményt igazgató Mrs. Sigsby egyetlen célja pedig az, hogy könyörtelenül kinyerje a gyerekek erejét, akár kínzás árán is. Ahogy sorra tűnnek el társai, Luke érzi, menekülniük kell, az Intézetből azonban soha senki nem szökött még meg. Elindul a küzdelem a jó és a gonosz között egy olyan világban, ahol a jók nem mindig győzedelmeskedhetnek.
A regény a rajongók és a kritikusok szerint is az utóbbi évek legijesztőbb és legjobb könyve a horror királyától, hangulatában egyszerre idézi az Az, A ragyogás, a Carrie és A tűzgyújtó klasszikusait. A könyvet a The New York Times az év száz legfontosabb megjelenése közé sorolta, és továbbra is a lap bestsellerlistáin szerepel, a Goodreads olvasói pedig az év horrorregényének választották.
Európa, 2020. 490. oldal
2021. január 6., szerda
Abby Jimenez: Barátnak tartalak
Nos, azt biztosan tudjátok már, hogy a romantikus regények és én az utóbbi években hadilábon álltunk egymással. Ráuntam az ostobácska hősnőkre és a macsó milliárdosokra. Kellemes csalódást okozott azonban Abby Jimenez regénye, amiben semmi ilyesmi nincs, mégis egy rendkívül szellemes és szórakoztató történetet kapunk, persze a megfelelő mennyiségű cukormáz adagolásával.
„Pimasz humor, szívfacsaró küzdelem és leplezetlen erotika… Jimeneznek a kisujjában van a romantikus vígjátékok teljes eszköztára.” – Publishers Weekly
Őrülten vicces és szívmelengető történet egy keményfejű, pimasz nőről és egy szexi tűzoltóról, aki lángra gyújtja a szívét.
Kristen Petersen nem szereti a drámát, az utolsó csepp véréig hajlandó küzdeni a barátaiért és nincs ideje olyan pasikra, akik nem értik meg őt. Ezenkívül van egy nagy titka: egy egészségügyi probléma miatt olyan beavatkozásra készül, ami után nem lehet majd gyereke. Érthető, hogy Kristen vegyes érzésekkel küzdve tervezgeti legjobb barátnője esküvőjét – főleg azok után, hogy megismeri a tanút, Josh Copelandet.
A fickó humoros, szexi, sosem veszi magára Kristen gyilkosan gúnyos megjegyzéseit és nagyon jól tudja, hogy a legtöbb érzelmi viharra a mexikói kaja a tökéletes megoldás. Sőt még Kristen kutyája, Kaszkadőr is odavan érte. Az egyetlen bibi: Josh egy nap nagy családot szeretne majd.
Kristen tisztában van vele, hogy a fickónak máshol kellene keresnie a boldogságot, de minél jobban és jobban egymásba gabalyodnak, annál nehezebben ereszti őt el.
Abby Jimenez első regénye az egyik pillanatban megnevettet, a másikban pedig már a zsepidért kell nyúlni, a Barátnak tartalak ugyanis szellemesen, szókimondóan és fájdalmas érzéseket megmozgatva dolgozza fel a meddőség és a veszteség témáját.
Álomgyár, 2020. 414. oldal
-
Számtalan helyen láttam felbukkanni ismét ezt a Book Tag-et, sokaknál már szép kis sorozat gyűlt belőle össze az évek során. Tavaly és tava...
-
Az utóbbi időben igyekszem nem csak a fiktív irodalom területéről olvasnivalót választani. Ebben a bejegyzésben három olyan, eltérő témájú...
-
A Rovásemberről olvashattatok már egy viszonylag hosszú ajánlót a blogon, most a sorozat többi részét vettem górcső alá. Szóval a bejegy...